Jak si správně vybrat půjčku?

  • 1. Vyplníte online žádost
  • 2. Vše je vyřízeno do 10 minut
  • 3. Peníze u vás na účtu

Velká část z nás zná tu úvahu. Půjčit či nepůjčit? Pokud to vaše finanční situace vyžaduje a opravdu už to nejde jinak, samozřejmě pro možnost půjčky sáhnete. Jestliže nás v těchto chvílích však tíží i čas, saháme obvykle po půjčkách nebankovních a vybíráme z celé řady společností. Jenomže která je ta správná a která nabízí takovou půjčku, jež opravdu potřebujeme? Pojďme se mrknout na to, jaké druhy půjček vlastně máme a jak vybrat tu pravou pro nás.

Výběr ze širokého spektra možností

Jak už jsme naznačili, můžeme vybírat z nabídky bank i společností nebankovních. Ty nám zpravidla nabízejí:

Po krátkodobých půjčkách saháme v případě, že potřebujeme menší finanční obnos a jsme schopni jej splatit za kratší dobu. Tou se obvykle rozumí jeden měsíc a část společností nabízí i další prodloužení za příplatek. Výše půjčované částky se přitom pohybuje v řádech stovek, tisíců. Myslet je třeba zvláště na to, že se velmi často splácí celá částka najednou.

Půjčky střední velikosti nám pak logicky nabízejí finanční sumy větší, a to obvykle desetitisíce. Společnosti, které je nabízejí, mají větší požadavky na bonitu svých klientů, a na rozdíl od poskytovatelů krátkodobých půjček obvykle požadují doložení více dokumentů.

Čteme smlouvy i obchodní podmínky

Pokud se budete rozhodovat mezi více společnostmi, které vámi preferovanou půjčku nabízí, berte jako jakási kritéria krom ceny i smlouvu a obchodní podmínky, které můžete vždy nalézt na webových stránkách. Zaměřit byste se přitom měli jak na splatnost, formu úhrady a prodloužení půjčky, tak na řešení případného sporu.

Tip:

Hledejte i recenze. Najdete je na internetu v různých diskusních fórech, dobře však poslouží i rodina a známí, kteří vám mohou společnost doporučit a poradit i se správným druhem půjčky.

Všechny články


Žádost o SMS půjčku

Nebankovní půjčka pro nové klienty do 2000Kč bez poplatku!


Spokojení žadatelé o půjčku

Informace o půjčce

Hledáte dostupnou kvalitní krátkodobou půjčku? Společnost Ferratum nabízí ověřený finanční produkt a stabilní zázemí firmy s desítkami poboček po celé ČR. Potřebujete rychle půjčit a nemáte čás na složité smlouvy?

Více

Nejčastější dotazy

Jaké jsou podmínky k získání rychlé půjčky? Potřebuji k získání půjčky doklady o potvrzení příjmu? Jaké jsou úroky z půjčky? Za jak dlouho obdržím vypůjčené peníze? Za jak dlouho musím vrátit půjčku zpět?

Více

Půjčka před výplatou

Půjčte si 500 až 12.000 před výplatou. Vrátit je můžete až za 30 dní. Půjčku můžete mít ihned do 10 min na vašem účtu bez dokazování přijmu, bez ručitele, bez registru, bez osobní schůzky, po internetu z pohodlí vašeho domova.

Více
© PohotovéPůjčky.cz (poslední aktualizace 2016) - okamžitá půjčka Ferratum| Rychlé půjčky pro ženy na md bez doložení příjmu, Provident půjčky