Jak vypočítat úrok?

  • 1. Vyplníte online žádost
  • 2. Vše je vyřízeno do 10 minut
  • 3. Peníze u vás na účtu

Ať už jsme bankovními klienty či jen hledáme tu správnou půjčku, v každém případě bychom měli i my sami vědět, jakým způsobem lze výši úroku z půjčky vypočítat. Nejenom, že si díky tomu můžeme sami ověřit, která firma je pro nás nejvýhodnější, ale také se dostaneme o něco více do celé problematiky. A jak na to, jak se úrok z půjčky počítá? Nemusíte se ničeho obávat – je to snadné a hned si to celé vysvětlíme.

Jak úrok z půjčky vypočítat?

Prvně je třeba říci pár slov a vysvětlit několik pojmů. Velikost úroku se vyjadřuje pomocí úrokové sazby (míry), která je jakýmsi měřítkem hodnoty peněz. Tato úroková míra je předem stanovena. Celkově pro výpočet potřebujeme znát:

  • hodnotu úrokové míry
  • dlužnou částku
  • časový úsek, za který se přepočítává úrok

Vzorec vypadá takto: úrok = (dlužná částka * úroková míra) / 100

Pro přehlednost si to můžeme vyzkoušet i na jednoduchém příkladu:

Společnost ABC nabízí půjčku 10 000 Kč na jeden měsíc. Její úroková míra je pro tuto půjčku stanovena na 25%.
Úrok spočítáme jednoduše:
úrok = (10 000 * 25) / 100 = 250 000 / 100 = 2500
Úrok je tedy 2500 Kč, celkově budeme muset společnosti ABC vrátit 12 500 Kč.

Výpočet takovéhoto úroku nejčastěji používáme v případě, že chceme porovnat nabídky jednotlivých bank a nebankovních společností – a snažíme se vybrat tu nejlepší. Nezapomeňte však krom výše úroku dbát i na serióznost firmy. Někdy je lepší trochu připlatit a vědět, že za sebou máte oporu silné společnosti a můžete dobu splatnosti třeba i prodloužit.

Varianta pro všechny, kterým se zkrátka do počítání nechce

Pokud se vám do tohoto výpočtu úroku nechce, ale přesto potřebujete jeho výši znát, můžete využít tzv. úvěrových kalkulaček, které naleznete na internetu. Výborný je například portál Kalkulacky.idnes.cz. Výhodou internetových kalkulaček je to, že vám nabídnou ještě více informací, které nemusíte složitě dopočítávat.

Všechny články


Žádost o SMS půjčku

Nebankovní půjčka pro nové klienty do 2000Kč bez poplatku!


Spokojení žadatelé o půjčku

Informace o půjčce

Hledáte dostupnou kvalitní krátkodobou půjčku? Společnost Ferratum nabízí ověřený finanční produkt a stabilní zázemí firmy s desítkami poboček po celé ČR. Potřebujete rychle půjčit a nemáte čás na složité smlouvy?

Více

Nejčastější dotazy

Jaké jsou podmínky k získání rychlé půjčky? Potřebuji k získání půjčky doklady o potvrzení příjmu? Jaké jsou úroky z půjčky? Za jak dlouho obdržím vypůjčené peníze? Za jak dlouho musím vrátit půjčku zpět?

Více

Půjčka před výplatou

Půjčte si 500 až 12.000 před výplatou. Vrátit je můžete až za 30 dní. Půjčku můžete mít ihned do 10 min na vašem účtu bez dokazování přijmu, bez ručitele, bez registru, bez osobní schůzky, po internetu z pohodlí vašeho domova.

Více
© PohotovéPůjčky.cz (poslední aktualizace 2016) - okamžitá půjčka Ferratum| Rychlé půjčky pro ženy na md bez doložení příjmu, Provident půjčky